Boisko

Gdy nasza drużyna powstała nie mieliśmy własnego boiska, gdzie byśmy mogli rozgrywać mecze ligowe. Skorzystaliśmy wtedy z możliwości gry na boisku w Rogożu, które jednak wymagało włożenia wiele pracy aby doprowadziż do użyteczności. Dzięki zapałowi niektórych zawodników udało się przed rozpoczęciem sezonu uzyskać pozwolenie na grę na tym boisku.

Gra na bardzo nierównym boisku nie należy do przyjemności, zwłaszcza kiedy piłka kozłuje nieoczekiwanie lub odbija się od jakiejś górki w inną stronę. Wiele drużyn przyjezdnych skarżyło się na stan naszej murawy, ale grać i tak trzeba było.

Wiosną 2003 roku zawodnicy wraz z ówczesnym opiekunem drużyny postanowili zainteresować się terenem pod budowę boiska piłkarskiego. W gminie istniały już plany zagospodarowania terenu niopodal cmentarza, jako tereny przeznaczone na boiska sportowe. Problem był jednak kluczowy, gdyż pieniędzy w gminie jak zawsze brakowało - zwłaszcza na inwestycje, które nie są specjalnie konieczne.

Oficjalnie nie można było podjąć żadnych prac w kierunku budowy boiska. Jednak nic nie stało na drodze aby zaorać cały teren i wmiarę go wyrównać.


W przerwie między sezonowej udało uzyskać się środki na zakup trawy. W ten sposób jeszcze jesienią 2003 roku trawa wzeszła. W prawdzie upalne lato i ciepła jesień nie pozwoliły na dobry wzrost trawy, ale na wiosnę przyszłego roku mieliśmy nadzieję poprawy.

 

Wiosną 2004 roku prace nad obecnym kształtem boiska ruszyły całą parą, gdyż wtedy oficjalnie uzyskaliśmy zgodę na budowę boiska. Niestey nie oznaczało to dodatkowych pieniędzy z gminy, dlatego większość kosztów pokryli prezesi klubu z własnej kieszeni.

Trawa niestety nie wyglądała za dobrze. Było jej stanowczo za mało. Jednak dzięki nawożeniu zaczęła się rozrastać i zakrywać cały plac przyszłej murawy. Obraz przyszłego boiska można było dostrzec po pierwszym koszeniu trawy.

 

Przez całą wiosnę tego roku prace postępowały do przodu. Boisko co pewien czas było walcowane - wyrównując w ten sposób wszelkie wzgórki i dołki. Aby zwiększyć gęstość młoda trawa musiała być często koszona.

Pod koniec czerwca 2004 roku wstawiliśmy bramki. Dzięki staraniom prezesów udało się zakupić baraki na szatnię. Jednocześnie budowany był zjazd z drogi aby bez problemów można było dojechać na boisko.

 

Widok na nasze boisko z drogi krajowej nr 5. Zdjęcie wykonane w październiku 2009.

W 2011 roku wokół terenu boiska powstało ogrodzenie (łącznie 500 metrów siatki). Jednocześnie z ogrodzeniem postawione zostały bramy i bramki wejściowe na obiekt. Dodatkowo postawiono również ogrodzenie wewnętrzne - odgradzające kibiców i pole boiska.

Logowanie
login:
hasło:
 
 Rejestracja 
Licznik
790430

On-line: 1
Mini-tabela
M Drużyna Pkt
1.Twardogóra 21
2.Oborniki Śląskie 19
3.Wilkszyn 12
4.Kryniczno 12
....... ...
....... ...
8.Lotnik Wrocław 9
9.Żmigród 8
10.Skokowa 4

Nastepna kolejka
czekamy na rundę rewanżową
Ostatnia kolejka
Kolejka: 18
(2020-06-08)
Pisarzowice - Wilkszyn?-?
Pęgów - Sokołowice?-?
Twardogóra - Skokowa?-?
Kryniczno - Żmigród?-?
Oborniki Śląskie - Lotnik Wrocław?-?